Web Analytics
Türkiye'nin Emlak Forumu!

Arsamız ne kadar eder?

ceren06

Üye
Aldığı Beğeni
0
Arkadaşlar öncelikle şimdiden yapacağım hatalar için özür diliyorum, elimde pek bilgi yok şimdi diceksiniz ki neye dayanarak bu soruyu soruyorsunuz siz de haklısınız , ama şöyle açıklayım;
erkek kardeşimin eğitimi için bir miktar paraya ihtiyacımız var , bu yüzden dededen kalma arsamızı satmayı düşünüyoruz , daha doğrusu ben ve kardeşim bunu düşünüyor hahah , evdekilerin de pek hayır diyeceğini sanmıyoruz açıkçası .

dedem ölünce arsa Babannem , babam ve iki halam a bölündü , Babannem kardeşimi çok sever asla hayır demez satmaya halamlardan biri biraz mırın kırın eder ama borç olarak satacağız , ona hakkını vereceğiz yani ileride kardeşimin eğitimi bitince.

arsa hakkında elimde herhangi bi tapu veya ada parsel bilgisi yok , bulunduğu yer Ankara , Altındağ , Solfasol mahallesi.
500 metrekareydi yol geçti 150m2 si gitti , 350 m2 şu an , burayı satsak acaba ne kadar eder?

sarı sitede ilanlara bakıyorum bulunduğu ilçe konum mahalle ve minimum 300 m2 yazıyorum ilanlara 4-5 ilan var en ucuzu 1.5 milyon. 3-4 milyona da var ama onlar 500 m2 civarı. Bizim arsayı sizce 2 milyon üzeri satabilir miyiz ?

Ada parsel vs dediğim gibi şu an elimde yok çünkü henüz ailemizle konuşmadık bundan dolayı kısıtlı bilgi verdim elbette sizden nokta atışı şu kadar eder demenizi beklemiyorum ama en azından tahmin ederseniz çok sevinirim.
Biliyorum bu şekilde çok üstünkörü bi konu oldu , forumda da yeniyim eğer kuralları çiğnediysem çok özür dilerim en azından o bölgede bulunan ilanlara bakıp üç aşağı beş yukarı tahmin yapma şansınız olur mu ?
Teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Merhabalar, her yerin kendıne gore olusmus bir piyasası vardır, sahsen benım bolgem olmadıgı ıcın bir fikir yürütmem zor, o bolgedekı ılanları ınceleyin ortalamasına bakın emsal yerlere bakın ve orada ılanı olan emlakcılarla gorusun.

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
19
Merhabalar, her yerin kendıne gore olusmus bir piyasası vardır, sahsen benım bolgem olmadıgı ıcın bir fikir yürütmem zor, o bolgedekı ılanları ınceleyin ortalamasına bakın emsal yerlere bakın ve orada ılanı olan emlakcılarla gorusun.

Çözüm
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler